Strona głównaRealizacjeKlimatyzacja serwerowni

Klimatyzacja Serwerowni, montaż systemu klimatyzacji w serwerowniach

Klimatyzacja Serwerowni wymagana jest do komfortowej pracy serwerów i UPS. Zalecana temperatura w systemach klimatyzacji w serwerowniach jest miedzy 20 – 21 stopni C, przy zalecanej wilgotności powietrza 40 – 50 %. Do spełnienia powyższych warunków konieczna jest praca ciągła systemów klimatyzacji. Klimatyzatory do serwerowni pracują 365 dni w ciągu roku przez 24 godziny na dobę, dlatego ważnym kryterium do wyboru odpowiedniego klimatyzatora jest wymóg jego bezawaryjnej pracy. Wiadomo każde urządzenie może ulec awarii, dlatego powinno się stosować system klimatyzacji naprzemiennej np. 2 urządzenia są podłączone i zaawansowany sterownik steruję pracą tych dwóch klimatyzatorów naprzemiennie. Podczas awarii 1 klimatyzatora, 2 się uruchomi nie zaburzając pracy serwerowni. Take rozwiązanie daje czas serwisowi na naprawę awaryjnego klimatyzatora.

Klimatyzacja do serwerowni, montaż klimatyzatorów w serwerowniach

Instalacja klimatyzatora do pomieszczenia ochrony w którym znajduje się serwer systemu zabezpieczeń obiektu, utrzymanie temperatury komfortowej dla potrzeb serwerów znajdujących się w tym pomieszczeniu. Z uwagi na małe pomieszczenie nie było możliwości zastosowania systemu naprzemiennego do zabezpieczenia serwerowni. Klimatyzator jest dość popularnym rozwiązaniem więc nawet w przypadku awarii, jego naprawa to kwestia dojazdu do lokalizacji w której był zamontowany. Klimatyzacja do serwerowni zapewnia odpowiednią temperaturę dla serwerów znajdujących się w danym pomieszczeniu.

Montaż klimatyzacji w serwerowni w Warszawie

Montaż klimatyzacji w serwerowni firmy Samsung zrealizowany na terenie Warszawy. Wykonanie instalacji chłodniczej natynkowo korytami instalacyjnymi z uwagi na brak możliwości schowania całej instalacji. Odprowadzenie skroplin z serwerowni został wykonany grawitacyjnie na zewnątrz obiektu. Jednostka zewnętrzna klimatyzatora w serwerowni zamontowaliśmy na wspornikach obok wejścia do pomieszczenia, poprzez co jest łatwy dostęp serwisowy w przypadku wystąpienia awarii klimatyzatora.

 

Masz pytania ? Napisz do nas zapytanie

Klimatyzacja Warszawa

Went-Klima kontakt – klimatyzacjacentrumklima.pl

Klimatyzacja i Wentylacja to główne dziedziny firmy Went-Klima. Prowadzimy również montaż klimatyzacji oraz autoryzowany serwis klimatyzacji w Warszawie i okolicach. Nasi doświadczeni pracownicy zapewnią najwyższą jakość wykonywanych usług montażu i serwisu systemów klimatyzacji w mieszkaniu, domu oraz pomieszczeniach biurowych.

WENT-KLIMA Łukasz Budnik

ul. Balkonowa 1 03-329 Warszawa NIP: 524-260-48-91 Tel: (22) 297-68-00 Tel: 509-634-686 Tel: 501-868-583 e-mail: biuro@wentklima.pl Jeśli jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji w Warszawie możesz się z nami skontaktować na wiele sposobów. Zadzwonić albo wysłać maila na dane podane poniżej jak również wypełnić i wysłać formularz kontaktowy, a sami się z Tobą skontaktujemy. Nasza oferta – Klimatyzacja Warszawa Went-Klima